Image

  Zostaw nam swój numer

  Oddzwonimy
  IT Support Services

  Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia – grupą schorzeń tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w zębodole (kość wyrostka zębodołowego, dziąsło, więzadła ozębnej, cement korzeniowy).

  Jednym z najczęściej występujących tu schorzeń jest paradontoza, inaczej zapalenie przyzębia, która w konsekwencji prowadzi do utraty uzębienia.

  W Sdent profesjonalnie zajmujemy się leczeniem chorób przyzębia poprzez:

  • Skaling nad i poddziąsłowy – polegający na usunięciu z zębów złogów kamienia.
  • Piaskowanie – usunięcie drobin kamienia nazębnego, przebarwień za pomocą wody pod ciśnieniem z drobinkami czyszczącymi
  • Kiretaż zamknięty – polegający na czyszczeniu kieszonek przyzębnych ze złogów, prowadzących do powstania stanów zapalnych.
  • Kiretaż otwarty – wykonywany w przypadku głębokich kieszonek przyzębnych
  • Farmakoterapia z użyciem leków przeciwzapalnych, antybiotyków aktywnych wobec bakterii bytujących w tkankach przyzębia.

  Profilaktyka: Wykwalifkowany personel higienistek stomatologicznych dba w naszej praktyce o profesjonalne czyszczenie uzębienia oraz przeprowadza instruktaż higieny jamy ustnej dla Państwa i Waszych dzieci. Posiadamy instrumentarium i urządzenia do profilaktyki, pozwalające na usunięcie osadu i złogów z trudno dostępnych miejsc, których nie można się pozbyć w ramach codziennej, domowej higieny jamy ustnej.

  divider